Ігри та іграшки для дитини: психологічна роль в розвитку та навчанні
Маленька людина, ледь народившись, дивиться навколо себе здивованими очима й посміхається: «Привіт, світові!»
Як багато у нього попереду, скільки всього нового і цікавого йому належить дізнатися. Скільком речам він повинен встигнути навчитися перед тим, як з упевненістю вступити у доросле життя.
А поки кожен новий день для вашого малюка - це нове досягнення! Поступово малюк говорить звуки, робить перші усвідомлені кроки, вивчає кольори, геометричні форми, досліджує рослини та тварини.
Ігрова форма взаємодії з дитиною дає можливість мамам і татам, бабусям і дідусям, няням і вихователям дати змогу малюку швидше та ефективніше адаптуватися і соціалізуватися в навколишньому світі.
За допомогою гри набагато простіше відтворити події й допомогти малюкові зрозуміти «правила» і застосувати нові знання.
Які іграшки є розвиваючими?
В принципі, кожна іграшка допомагає маленькій людині пізнавати світ і розвиватися, але якщо ми говоримо про користь, батькам необхідно точно знати й розуміти, які навички необхідно розвивати на даному етапі життя малюка.
Для розвитку, наприклад, логіки та уяви потрібні одні іграшки, для тренування дрібної моторики - інші тощо. Принцип - будемо розвивати всі та й відразу, на жаль, не працює. Увага дитини буде розсіюватися і йому буде складно сприймати інформацію. Ускладнювати й додавати розвиваючі іграшки необхідно відповідно до віку та навичок Вашого малюка.
І, головне, пам'ятайте, що найкращі розвиваючі іграшки та ігри навчають дитину у веселій і цікавій формі, не дратуючи та не нав'язуючи ту чи іншу дію.
За якими критеріями обирати розвиваючі іграшки?
Якщо дотримуватися загальних рекомендацій дитячих психологів, лікарів і педагогів, дотримуйтеся наступних критеріїв:
-
Вік дитини
-
Наявні навички малюка
-
Призначення розвиваючої іграшки (для розвитку дрібної моторики, вивчення цифр і букв, розвиток уяви, поліпшення пам'яті та ін.)
-
Потреби малюка і чи буде гра йому цікава
-
Якість матеріалів виготовлення і безпеку іграшки (наявність гострих кутів, погані кріплення тощо)
ВАЖЛИВО! Не варто залишати в поле зору Вашого малюка одночасно понад 10 іграшок. Якщо ігор багато, їх краще ховати та міняти кожні дві - три тижні. Таким чином, Ви будете підтримувати інтерес малюка до різних ігор, які не розсіюючи його увагу.
Етапи розвитку та психологія малюків в залежності від віку: вибір розвиваючих іграшок
Розвиваючі іграшки для дітей до 1 року
Протягом перших 2-3 місяців після народження малюк майже не реагує на зовнішні подразники. Йому важливо мати тісний контакт із мамою, чути її голос та й відчувати дотики. Чим старша дитина, тим цікавіше стають іграшки. Після 3-х місяців у малюка виникає бажання помацати, притягнути до себе й навіть «спробувати на зуб» цяцю, що його цікавить. Як тільки у дитини починають різатися зубки, в роті опиняється все, що попадається йому під руку.
Іграшки для малюків від 0 до 1 року:
-
Розвиваюча іграшка брязкальце з об'ємними й барвистими деталями, до яких дитині буде легко дотягнутися, помацати та самостійно побрязкати.
-
Іграшки для ванної. Іграшка буде веселити малюка під час купання, крім того, її безпечно гризти, коли почнеться період появи перших зубів.
-
Підвісні мобілі, які будуть концентрувати увагу дитини, і привчати його до різноманітності кольорів. Крім того, мобілі сприяють розвитку навичок руху, адже малюк обов'язково захоче дотягнутися і схопити предмет, що рухається.
Розвиваючі іграшки для дітей віком від 1 року до 2 років
На другому році життя дитина починає впевнено і самостійно ходити, присідати бігати й стрибати. Малюк освоює базові навички самостійного харчування (вчиться тримати ложку, пити з чашки тощо)
Педагоги та психологи рекомендують приділяти увагу візуальному і тактильному знайомству малюка з навколишнім світом. Навчіть дитину відрізняти предмети за формою, кольорами, розмірам та інше
Які купити розвиваючі іграшки дитині від 1 до 2 років:
-
Дерев'яна пірамідка - проста і зрозуміла малюкові іграшка, яка допомагає розвивати координацію рухів. Згодом малюк зможе розрізняти кольори геометричні форми та розміри предметів
-
Пазли з великими деталями і яскравими сюжетами розвивають логічне мислення
-
Сортери та геометрики - популярні розвиваючі іграшки у формі куба, кулі, будиночка, транспортного засобу або тварини, наповнені геометричними фігурами, буквами, цифрами, математичними символами тощо Розробила і застосовувала сортери як дидактичний матеріал відома італійська педагогиня Марія Монтессорі
-
Іграшки - каталки з якими дитина зможе впевнено пересуватися кімнатою під час гри. Допомагають розвивати опорно-руховий апарат і координацію рухів
-
Шнуровки з замками, великими гудзиками, кнопками та іншими предметами, які допомагають розвивати дрібну моторику, розрізняти кольори та геометричні форми
-
Набори для навчання магнітні пазли, наклейки та книжки із зображенням тварин, рослин, цифр, букв допоможуть дитині швидше засвоїти необхідну інформацію
Розвиваючі іграшки для дітей віком від 2 до 3 рочків
Вік від 2 до 3 років характеризується високою фізичною активністю. У Вашої дитини з'являється все більше різних навичок, які відкривають йому світ нових пізнавальних і захоплюючих ігор
Дитячі розвиваючі та навчальні іграшки на вік 2-3 рочки:
-
Зручні меблі для ігор і малювання інтерактивний або розвиваючий столик зроблять процес гри комфортним
-
Набори для творчості – мольберт чи планшет для малювання, кольорові крейди, олівці або фломастери, пластилін, розмальовки та все, що буде розвивати уяву і креативне мислення
-
Інтерактивні іграшки для дітей реагують на слова і жести дитини й дозволяють йому самостійно сприймати інформацію
-
Намети для ігор, а також ляльки, машинки, рольові іграшки та інші пристосування, які допоможуть Вашій дитині навчитися проводити час без дорослих
-
Біговели стануть першим транспортом Вашого малюка, допоможуть урізноманітнити прогулянки та посприяють фізичному розвитку і зміцненню здоров'я
Розвиваючі іграшки для дітей віком від 3 до 4 років
У 3 роки у дітей відбувається крутий поворот в сприйнятті себе та свого оточення. Продовжуючи пізнавати світ, малюк починає активно брати участь у цих заходах. Дитина починає ставити багато питань. Маленький фантазер придумує і розповідає історії, асоціюючи себе з героями улюблених мультфільмів та казок.
Які розвиваючі іграшки підійдуть для віку 3-4 роки:
-
Конструктори з великою кількістю деталей, настільні ігри головоломки та пазли, яки сприяють розвитку логічного мислення
-
Спортивний інвентар і обладнання для активних ігор
-
Канцтовари й книжкии для розвитку творчих здібностей і знайомства з казками, віршами та інше
У нашому магазині Ви придбаєте популярні розвиваючі іграшки для дітей дошкільного віку та молодших школярів. Ми зібрали в своєму каталозі товари для дітей та розвиваючі іграшки за низькими цінами та з гарантією якості.
- Коментарі