Як навчити дитину читати в домашніх умовах: 5 працюючих кроків
16 лютого 2022 10:30
// Поради покупцям
Питання: «Як правильно навчити дитину читати, щоб надалі не відбити в неї тягу до знання?» цікавить кожного із батьків.
Питання: «Як правильно навчити дитину читати, щоб надалі не відбити в неї тягу до знання?» цікавить кожного із батьків.
Існує кілька полярних думок, з якого віку починати навчання дитини читання. Сучасна педагогічна наука підтверджує, що немає меж ранньому розвитку і навчати малюка можна, як тільки йому виповнився рік. При цьому деякі психологи та педіатри рекомендують не поспішати, дочекатися 4-5 років або зовсім не «катувати» малюка до школи.
А якщо не прив'язуватись до віку, бо кожна дитина розвивається в індивідуальному темпі, і саме вам необхідно оцінити готовність дитини навчитися читати.
Як зрозуміти, що малюк психологічно готовий вчитися читати?
Ви можете приступати до навчання, якщо ваша дитина:
- говорить чіткі та пов'язані фрази, будує у розмові грамотні та логічні речення;
- не плутає співзвучні склади та літери. Наприклад, "Д" і "Т", "Ж" і "З" та інші;
- розрізняє «праворуч» та «ліворуч», «вгору» та «вниз»;
- виявляє інтерес до літер та читання
Як навчити дитину читати із задоволенням: покрокова методика
КРОК №1: Покажіть малюкові, що читання – це насолода
У будинку, де люблять читати, і є культура читання, дитина потягнеться до книжок.Почніть зі старих добрих казок та книжок для малюків. Почитайте дитині на ніч.
Коли починати? Тут немає вікових обмежень, що раніше Ви почнете, тим краще.
КРОК №2: Читайте разом із дитиною та обговорюйте написане.
Подивіться картинки разом із дитиною, прочитайте їй історію, перекажіть її. Попросіть дитину переказати казку з картинок.Ігрова література: книжки з наклейками, книжки – пазли, книги з механічними елементами або секретними віконцями дозволять дитині зрозуміти, що книги та читання – це цікаве та цікаве заняття.
Коли починати? Як тільки малюкові виповнитися 1,5 – 2 роки
КРОК №3: Покажіть дитині, що літери можна знайти скрізь
Якщо ви будете ненав'язливо показувати дитині літери, наприклад, на плакаті або вивісці: «Дивись, літера «А»!», вона згодом запам'ятає, і самостійно відшукуватиме знайомі літери навколо себе.Такий підхід дасть малюкові розуміння, наскільки корисно знати букви та вміти читати. Купіть малюку підлоговий килимок-пазл, який в ігровій формі допоможе дитині запам'ятати літери та цифри.
Коли починати? Як тільки малюк почне виявляти живий інтерес до всього, що його оточує, як правило, 2-3 роки.
КРОК №4: Розвивайте дрібну моторику (метод Монтессорі).
Дитині важливий тактильний контакт, оскільки з раннього віку це найзручніший і найдоступніший малюкові спосіб дізнатися навколишній світ. Дерев'яні рамки-вкладиші, кубики-пазли, таблиці з опуклими літерами, сортери допоможуть малюкові на дотик познайомитися з літерами.Крім того, метод Марії Монтессорі будується на принципі: спочатку пишемо, потім читаємо. Букви - це такі ж картинки, і якщо почати їх малювати, то малюку простіше вивчатиме алфавіт. Ви можете купити дитині прописи для дошкільнят або самостійно зробити трафарет із паперу чи картону.
Навчання за методикою Монтессорі також допомагає натренувати дрібну моторику та кисть, що у майбутньому дуже допоможе малюкові під час виконання шкільних завдань.
Коли починати? 4-5 років середній вік для початку занять із цього методу.
КРОК №5: Почніть складати склади та переходьте до читання слів
Спеціальні набори для навчання підкажуть вам, як навчити дитину читати за складами. Почніть із простих слів, що складаються з однакових складів (ма-ма, та-ту та інше). Після того як малюк освоїть прості слова, переходьте до складніших.Коли починати? Як тільки дитина добре засвоїть усі літери (4-5 років)
Важливо! Не примушуйте дитину до занять. Навчання має відбуватися в ігровій формі та викликати у малюка інтерес. Тільки в цьому випадку, ви ніколи не зіткнетеся з питанням, як навчити дитину читати, якщо вона не хоче.
- Коментарі
Завантаження коментарів...