Як виявити приховані камери на знімній квартирі?
- Цілі встановлення прихованого відеоспостереження господарями знімних квартир
- Як перевірити найману квартиру на предмет наявності прихованих камер?
- Що робити, якщо ви виявили приховану камеру на орендованій квартирі?
Влітку 2019 року харків'янин Іван проводив відпустку зі своєю дівчиною в місті N. На орендованій квартирі пара виявила приховану відеокамеру, яку заховали у електронному годиннику.
Інша пара, сім'я з міста Львова, знайшла в будинку, який вони знімали на час відпочинку, відеокамеру, що транслює відеозапис в режимі онлайн, приховану в детекторі диму.
На жаль, сьогодні, щоб стати об'єктом прихованого відеоспостереження не потрібно бути політиком, чиновником, зіркою шоу-бізнесу або просто публічною людиною. Багато орендодавців, перед тим як здати вам житло, встановлюють там приховані відеокамери.
Встановлюючи приховане відеоспостереження, орендодавці переслідують різні цілі:
Убезпечити себе та свою власність від недбайливих орендарів.
Записати «прикольне» відео та викласти його в Інтернет.
Добути компромат з метою шантажу.
Важливо знати, що відеоспостереження, яке ведеться в квартирі без вашої згоди - не є законним і порушує ваші права. При цьому, мета, з якою ведеться запис, не має значення.
Згідно з українським законодавством, купівля, збут, використання технічних засобів прихованого спостереження заборонені відповідно до статті 359 «Незаконний збут, покупка і використання технічного засобу для отримання інформації» Кримінального кодексу України, а також статтею 182 «Порушення особистих прав людини». За дане правопорушення передбачено кримінальна та матеріальна відповідальність.
Як перевірити найману квартиру на предмет наявності прихованих камер?
1. Огляньте приміщення з ліхтариком у темряві. Якщо звичайного електричного ліхтаря немає поруч, не турбуйтеся. Ліхтарик мобільного телефону цілком підійде для цієї мети. Якщо в темряві направити світло ліхтаря на стіни або стелі, можна буде побачити об'єктив камери. У місцях, де з'явилися відблиски, є ймовірність знайти приховане джерело відеоспостереження.
2 Перевірте шафи, ніші, тумбочки та ін. Часто приховані камери встановлюють в тумбочках або шафах, просвердливши отвір для огляду. Відкрийте всі ящики, уважно огляньте предмети, які здадуться вам підозрілими.
3. Будьте уважні до дрібниць. Приховані камери можуть бути замасковані під предмети інтер'єру і перебувати на найвидніших місцях. Зверніть увагу на отвори та проводи, які не передбачено конструкцією того чи іншого пристрою, елемента декору або прикраси. Наприклад, м'які іграшки, настінні годинники, картини тощо можуть служити маскуванням для незаконного відеоспостереження. Приділіть увагу дзеркалам. Фальшиві дзеркала являють собою напівпрозоре скло, покрите тонким шаром металу: частина світла відбивається, а частина проходить наскрізь. Світло при цьому проходить в обох напрямках. За таким дзеркалом може перебувати камера. Визначити таке дзеркало можна, приставивши до нього впритул ліхтарик смартфона. Якщо це двостороннє дзеркало, то воно буде просвічуватися.
4. Використовуйте спеціальні пристрої. Детектор, який виявляє приховані камери за допомогою інфрачервоних променів можна придбати на AliExpress, ОЛХ або інших інтернет-ресурсах. Вартість від 250 грн. Датчик частот виявляє Wi-Fi або Bluetooth-модулі, якими можуть бути оснащено приховані камери. Принцип роботи датчика схожий на дитячу гру "гаряче-холодно": чим ближче піднести пристрій до джерела випромінювання, тим потужніший сигнал показується на шкалі. Вартість такого датчика в інтернеті від 420 гривень.
Що робити, якщо ви виявили приховану камеру на орендованій квартирі?
Обов'язково зверніться в поліцію, адже від недобросовісного господаря можуть постраждати або вже постраждали інші мешканці. Якщо ви перебуваєте в іншій країні, майте на увазі, що розгляд у справі може затягнутися.
Розірвіть договір з орендодавцем, вимагайте назад оплату за квартиру.
Обов'язково напишіть скаргу і залиште негативний коментар про власника житла на ресурсі, де ви знайшли квартиру.
Шановні орендодавці, якщо ви не переслідуєте злочинних цілей, а просто хочете убезпечити себе і свою власність за допомогою камер відеоспостереження, пам'ятайте, що згідно із Законом України та більшості інших країн:
• встановлення камер прихованого або відкритого спостереження в душових, туалетах, ванних і інших приватних місцях категорично заборонено;
• ви зобов'язані заздалегідь попередити орендаря про наявність камер відеоспостереження;
• проводити приховане відеоспостереження можуть тільки спеціальні державні органи за наявності пакету відповідних дозвільних документів.
Бережіть себе та не порушуйте Закон. ТМ GreenVision - ми піклуємося про вашу безпеку. Отримати консультацію фахівця можна телефоном: 0(800) 309-988
Аби дізнатися більше інформації, переходьте за посиланням на першоджерело.
- Коментарі